Kisbér
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kisbér

Kisbér város és a Bakonyalja NEM HIVATALOS fóruma ( Ctrl+D )
 
KezdőlapPortailGalleryKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Utak, közlekedés

Go down 
+5
ervin
nataSa
mry
Levente017
Admin
9 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin



Férfi
Hozzászólások száma : 75
Age : 51
Registration date : 2007. Nov. 07.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-11-30, 02:07

Mi járunk rajta, tudjuk hol van rendben tartva, és hol törik rajta szét a kocsi tengelye. Tudjuk hol tolják el a havat telente, és hol vannak az elmaradt részek.
Egy elmélet szerint az utak csak Kisbér egyes területein vannak rendben tartva. Evil or Very Mad
Igaz ez? Kinél mi a helyzet?
Elkerülő út : ki mit gondol, szükség van rá?
A 81-s 13-s találkozásánál egy hatalmas körforgalmat trveztek egykor. Lesz belőle valami?
És hát a vasút: már csak egíy vonalunk maradt. Szükség van-e rá egyáltalán?
Vissza az elejére Go down
https://kisber.hungarianforum.com
Levente017

Levente017


Férfi
Hozzászólások száma : 83
Age : 34
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 25.

RPG
Proba01: Erő

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-02, 00:06

az utak: a "peremterületeken" siralmasak az utak (pl Kishomok u. vagy a Deák Ferenc u. -ami télen jeges, ősszel bokáig érő sár, nyáron porfüggöny, tavasszal elfogadható ha nem esik...Mad )
Deák utca megcsinálására 2-3 éve ígéret van, de gondolom a többi utcával is ez van...Crying or Very sad
Vissza az elejére Go down
mry




Hozzászólások száma : 8
Registration date : 2007. Nov. 30.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-02, 09:39

Levente017 írta:
az utak: a "peremterületeken" siralmasak az utak (pl Kishomok u. vagy a Deák Ferenc u. -ami télen jeges, ősszel bokáig érő sár, nyáron porfüggöny, tavasszal elfogadható ha nem esik...Mad )
Deák utca megcsinálására 2-3 éve ígéret van, de gondolom a többi utcával is ez van...Crying or Very sad
A Perczel Mór utcával is ez a helyzet. És még sok Kisbéri úttal! Siralmas! pale
Vissza az elejére Go down
nataSa

nataSa


Férfi
Hozzászólások száma : 67
Age : 48
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 09.

RPG
Proba01: Koncentráció

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-02, 11:16

Hát ha abból indulunk ki, hogy a központból kiindulva fejlesztik az utakat és az utcákat kifelé, akkor végül is van eredmény, csak marha lassan haladnak a dolgok. Igaz itt-ott azért elégé rendbe rakták az utakat, de valahogy nem látom a következetességet.
Vissza az elejére Go down
http://vilagokarcavilagokharca.blogspot.com/
nataSa

nataSa


Férfi
Hozzászólások száma : 67
Age : 48
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 09.

RPG
Proba01: Koncentráció

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: térkőváros   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-02, 12:14

Ja, meg van egy másik fix ideám is: nem tudom rajtam kivül feltünt-e már másnak is, de úgy néz ki, a város amint lát egy szűz területet, azonnal letérkövezi (akár parkosithatná is, habár ebben végül is nem állunk olyan rosszul). A "belvárosban" nagyjából 10 féle térkő van már. Egyik rondább, a másik szebb, de ez igy nem igazán egységes. El is neveztem már kisbért térkővárosnak. Szerintem a parkot is le kellene térkövezni Smile
Vissza az elejére Go down
http://vilagokarcavilagokharca.blogspot.com/
ervin




Hozzászólások száma : 9
Registration date : 2007. Nov. 14.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-02, 14:44

nataSa írta:
Ja, meg van egy másik fix ideám is: nem tudom rajtam kivül feltünt-e már másnak is, de úgy néz ki, a város amint lát egy szűz területet, azonnal letérkövezi (akár parkosithatná is, habár ebben végül is nem állunk olyan rosszul). A "belvárosban" nagyjából 10 féle térkő van már. Egyik rondább, a másik szebb, de ez igy nem igazán egységes. El is neveztem már kisbért térkővárosnak. Szerintem a parkot is le kellene térkövezni Smile

Nem tudom mennyire emlékeztek, hogy régebben talán a sár városa cím állt volna jobban Kisbérnek, ebben a formában talán a jelenlegi helyzet megnyugtatóbb. A parkosításról a véleményem a következő: nagyon szép beruházások történtek, melyek területén a szombaton felerősödött betyár gyermekeink garázdálkodnak, de nem csak fiataljaink teszik ezt, hanem az idősebb generáció is. A felgyorsult életünket átültetik a fizikába, "legrövidebb út az egyenes" címmel lábbal tiporják a parkosított területeket. Az elkészült utakról nekem is van kritikus véleményem, de a már meglévő értékeket némely kisbéri honfitársaink "SZÁNDÉKOSAN!" teszik tönkre. Ezen olyan cselekményeket értek, mint a 2,5t tíltó tábla ellenére a volán busszal rendszeresen hazajárkál és hiába a központban kiépített busztelephely, a háza előtt parkol a nagy monstrummal. Még szerencse, hogy ott hagytam egy ideje a sereget, pedig nekem a szolgálati járműveim között szerepelt a harckocsi is. Lehetne nagyon sok hasonlót felsorolni, de aki nyitott szemmel járkál úgyis tudja. Javasolnám, hogy a fórumon belül létre lehetne hozni egy szégyen oldalt, ahol az alapnormákat felrugó kisbéri polgártársainkat terelgetnénk a javulás irányába. Azt nem tudom, hogy jogilag mennyire kivitelezhető?
Vissza az elejére Go down
nataSa

nataSa


Férfi
Hozzászólások száma : 67
Age : 48
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 09.

RPG
Proba01: Koncentráció

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-02, 17:30

Oké, nem vitatom tényleg szebb mint ha sárban mászkálnánk,ez nem is volt kérdéses. Csak nincs öszkép. A lovarda körül éppen 5 féle térkő van lerakva néhol harmónikusan, néhol diszharmonikusan. Ugyanez az ut gondolom az olcsóság miatt lett letérkövezve, tény, hogy jól néz ki, és nem igazán hiányoznak a nehéz jármüvek a Desseő Gy. utcából sem (nekem inkább az a tapasztalatom, hogy a buszok igenis betartják álltalában a súlykorlátozást, de biztos akad kivétel) Mondjuk a lovardával szemben az a bazi nagy parkoló tök felesleges, arra jó csak, hogy a srácoknak legyen hol biciklizniük, elvétve parkol ott valaki.
A rongálásokért én is pipa vagyok.Evil or Very Mad Seggbe tudnám rugni néhányukat ha látnám, de hát soha nem lát senki semmit, pedig a kékek egész éjjel járőröznek, meg van két polgárörségünk is (ebből a szempontból minek?)
Ervin, ha jogi aggályaid vannak, majd én létrehozok egy "viselkedjünk rendesen" topicot, ámbár nem hiszem hogy törvénybe ütközne néhány képet (mondjuk) vagy mondatot elröppenteni az utcai viselkedés alapvető normáitól (ha persze nincs benne, hogy öltözzünk fel rendesen, mert elég extrém modon tudok felöltözni geek) De persze te is létrehozhatod, a vélemény szabad, a topicnyitás itt szabad, max az én seggemet rugdossák ha valakinek nem tetszik, én meg megbirom Smile
Vissza az elejére Go down
http://vilagokarcavilagokharca.blogspot.com/
amelisa

amelisa


nő
Hozzászólások száma : 31
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 28.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-03, 10:56

Igen, ez a térkövezés tényleg elég érdekes. Én pl azt nem értem a mai napig, hogy a széchenyi utcára miért nem tudtak fákat ültetni a felújításkor. Elvileg azért, mert nincs elég hely. Érdekes, előtte ott voltak azok a narancssárga-bogyós fák(bocs de nem tom milyen fajta), amik ugye nem vmi nagy növésűek. Akkor kérdem én, nem lehetett volna vmi kisméretű fákat legalább az egyik oldalra rakni??? A lakásunk/házunk is a sok növénytől otthonosabb lesz, ugyanez lenne a helyzet a várossal is, csak nagyban.
Vissza az elejére Go down
An




Hozzászólások száma : 1
Registration date : 2007. Dec. 03.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-03, 19:15

mry írta:
Levente017 írta:
az utak: a "peremterületeken" siralmasak az utak (pl Kishomok u. vagy a Deák Ferenc u. -ami télen jeges, ősszel bokáig érő sár, nyáron porfüggöny, tavasszal elfogadható ha nem esik...Mad )
Deák utca megcsinálására 2-3 éve ígéret van, de gondolom a többi utcával is ez van...Crying or Very sad
A Perczel Mór utcával is ez a helyzet. És még sok Kisbéri úttal! Siralmas! pale
Csatlakozom! A Perczelben most aláírásgyűjtés folyik, nem tudom mi lesz belőle...
Vissza az elejére Go down
nataSa

nataSa


Férfi
Hozzászólások száma : 67
Age : 48
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 09.

RPG
Proba01: Koncentráció

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-03, 20:58

amelisa írta:
Igen, ez a térkövezés tényleg elég érdekes. Én pl azt nem értem a mai napig, hogy a széchenyi utcára miért nem tudtak fákat ültetni a felújításkor. Elvileg azért, mert nincs elég hely. Érdekes, előtte ott voltak azok a narancssárga-bogyós fák(bocs de nem tom milyen fajta), amik ugye nem vmi nagy növésűek. Akkor kérdem én, nem lehetett volna vmi kisméretű fákat legalább az egyik oldalra rakni??? A lakásunk/házunk is a sok növénytől otthonosabb lesz, ugyanez lenne a helyzet a várossal is, csak nagyban.

Azért a széchenyi utcán vannak fák Wink . A 12 vértanúnak szentelt fasor végül is egész jól sikerült, nekem különösen tetszik rajta az a babszerű izé...
Vissza az elejére Go down
http://vilagokarcavilagokharca.blogspot.com/
mry




Hozzászólások száma : 8
Registration date : 2007. Nov. 30.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-08, 20:48

An írta:
mry írta:
Levente017 írta:
az utak: a "peremterületeken" siralmasak az utak (pl Kishomok u. vagy a Deák Ferenc u. -ami télen jeges, ősszel bokáig érő sár, nyáron porfüggöny, tavasszal elfogadható ha nem esik...Mad )
Deák utca megcsinálására 2-3 éve ígéret van, de gondolom a többi utcával is ez van...Crying or Very sad
A Perczel Mór utcával is ez a helyzet. És még sok Kisbéri úttal! Siralmas! pale
Csatlakozom! A Perczelben most aláírásgyűjtés folyik, nem tudom mi lesz belőle...
Mi lenne? Semmi! Max tavasszal ki kátyúztassák apró murvával!Evil or Very Mad
A Perczel-ben nem lakik befolyásos ember aki miatt normálisan megcsinálnák az utat...
Vissza az elejére Go down
nataSa

nataSa


Férfi
Hozzászólások száma : 67
Age : 48
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 09.

RPG
Proba01: Koncentráció

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-08, 21:24

hm, ez kellene kisbéren ahoz, hogy valaki utcájában megcsináltassák az utat? Én azt nem hiszem! Akkor az azt jelentené, hogy a demokrácia nevű játékban hatalmas hibák vannak... Vagy csak bugos a rendszer? (újra kellene indítani)

bocs az offért, nem álltam meg...jocolor
Vissza az elejére Go down
http://vilagokarcavilagokharca.blogspot.com/
amelisa

amelisa


nő
Hozzászólások száma : 31
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 28.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-09, 23:52

A Perczelt véletlenül nem néhány éve csinálták meg??? Vagy én emlékeznék rosszul? Esetleg eddig bírta az aszfalt?? Mondjuk ha kispórolják a cucc felét, vagy háromnegyedét, nem csodálom lol!

Inkább egyszer kellene normálisan megcsinálni. Vagy ez túl egyszerű lenne??Very Happy
Vissza az elejére Go down
amelisa

amelisa


nő
Hozzászólások száma : 31
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 28.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-09, 23:58

Igen, egy kupacon az összes. Egy hozzáértő ismerősöm szerint nagy butaság volt ilyen kis helyre ilyen fákat ültetni....
Majd nődögélnek és meglátjuk mi lesz velük, de legalább van, ez is valami.
Jobban nézne ki ha végig lenne, legalább az egyik oldalon

Azért a széchenyi utcán vannak fák Wink . A 12 vértanúnak szentelt fasor végül is egész jól sikerült, nekem különösen tetszik rajta az a babszerű izé...[/quote]
Vissza az elejére Go down
amelisa

amelisa


nő
Hozzászólások száma : 31
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Nov. 28.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-10, 00:00

hopp, ezt elcsesztem, mert a fele idézett szöveget töröltem, na mindegy, aki akar majd kiigazodik rajta:lol!: az utsó két sor lenne az idézett szöveg.....Very Happy
Vissza az elejére Go down
mry




Hozzászólások száma : 8
Registration date : 2007. Nov. 30.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-10, 10:47

amelisa írta:
A Perczelt véletlenül nem néhány éve csinálták meg??? Vagy én emlékeznék rosszul? Esetleg eddig bírta az aszfalt?? Mondjuk ha kispórolják a cucc felét, vagy háromnegyedét, nem csodálom lol!

Inkább egyszer kellene normálisan megcsinálni. Vagy ez túl egyszerű lenne??Very Happy
De! Csináltak rajta egy rövidke út szakaszt.Annyit is ér!
De a többi része még gyatrább!Crying or Very sad
Vissza az elejére Go down
tibi014

tibi014


Férfi
Hozzászólások száma : 18
Age : 37
Registration date : 2007. Dec. 02.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-23, 19:17

Az elmúlt napokban is játszadoztak a srácok a perczelbe a meleg aszfalttal, de ez egyszerűen nevetséges amit művelnek, kicsit betőmjük itt, kicsit lemarjuk ott, aztán 2 hónap mulva meginnt jönnek, persze csak akkor ha elég hideg van és biztos, hogy ki fog fagyni az aszfalt.
Ezzel és a Deák-kal is azt kéne tenni, hogy lemarni, és újra húzni az egészet.
Vissza az elejére Go down
mry




Hozzászólások száma : 8
Registration date : 2007. Nov. 30.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2007-12-26, 21:28

tibi014 írta:
Az elmúlt napokban is játszadoztak a srácok a perczelbe a meleg aszfalttal, de ez egyszerűen nevetséges amit művelnek, kicsit betőmjük itt, kicsit lemarjuk ott, aztán 2 hónap mulva meginnt jönnek, persze csak akkor ha elég hideg van és biztos, hogy ki fog fagyni az aszfalt.
Ezzel és a Deák-kal is azt kéne tenni, hogy lemarni, és újra húzni az egészet.
Annak is csak a felét csinálták meg.A többit be töltötték zúzott kővel. Neutral
Vissza az elejére Go down
Kriszta74

Kriszta74


Hozzászólások száma : 91
Age : 49
Tartozkodási Hely : Kisbér
Registration date : 2007. Dec. 03.

Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime2008-01-17, 02:07

Bizony-bizony! Kisbér utcáit igen jól ki lehet vesézni. Sajnos én nap mint nap kénytelen vagyok végigdöcögni rajtuk. Mad
Kishomok, Újszőlő, Véncserdülő, Perczel egyszerűen katasztrófa. Szabadság utca borzalmas. Sad De lehetne még jópárat felsorolni. Viszont a Rákóczi jó lett. Smile Így kellene a többit is.cheers
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Utak, közlekedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak, közlekedés   Utak, közlekedés Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Utak, közlekedés
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Kisbér :: Kisbérről-
Ugrás: